Održana hrvatsko-njemačka doktorska radionica “History of Southeastern Europe (19th-21st Century)”

U suorganizaciji Poslijediplomskog doktorskog studija Moderne i suvremene hrvatske povijesti u europskom i svjetskom kontekstu, Sveučilišta u Regensburgu i Leibnizovog instituta za istočne i jugoistočnoeuropske studije u Regensburgu održana je 13. travnja 2019. na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu hrvatsko-njemačka doktorska radionica “History of Southeastern Europe (19th-21st Century)”.

Na radionici su održana izlaganja pet doktoranada iz Zagreba i četiri iz Regensburga, uz moderiranje profesora Ulfa Brunnbauera, Klausa Buchenaua i Iskre Iveljić te prisutnost drugih profesora, doktoranada i gostiju. Planirano je da sljedeća hrvatsko-njemačka doktorska radionica bude održana naredne godine u Regensburgu.