Videos of Humanities PhD candidates in Three Minute Thesis (3MT) competition

U nastavku upućujemo zainteresirane doktorande na prilog o natjecanju u trominutnom predstavljanju svog doktorskog rada.

Naime, česta je praksa na međunarodnim sveučilištima organiziranje susreta na kojima doktorandi u kratko vrijeme koje im je na raspolaganju (3, 5 ili 10 minuta) trebaju predstaviti temu svog doktorskog rada.

Pritom se trebaju fokusirati na to ne samo kako uvodno zainteresirati slušatelje za svoju temu nego i kako istaknuti primjerice njezinu širu historiografsku i društvenu relevantnost, obrađivane izvore i primjenjivanu metodologiju, središnja istraživačka pitanja i polazišne hipoteze te očekivane ciljeve i znanstveni doprinos.

Vjerujemo da takvi prilogi mogu dati dodatne ideje doktorandima što im je najvažnije za istaknuti u vezi njihovih planiranih doktorskih radova te kako ih predstavljati na nastavi na doktorskim seminarima ili pak doktorskim radionicama i konferencijama.

Videos of Humanities PhD candidates in Three Minute Thesis (3MT) competition