Natječaj za upis kandidata na doktorske i sveučilišne specijalističke studije u ak. god. 2023./2024.

Doktorski studij iz znanstvenog područja humanističkih znanosti

Moderna i suvremena hrvatska povijest u europskom i  svjetskom kontekstu (Hrvatska povijest u 19. i 20. stoljeću)

Uvjeti i kriteriji upisa na studij:

• završen diplomski sveučilišni studij povijesti ili srodnih znanosti uz uvjet utvrđivanja razlikovnih ispita,
  • težinski prosjek ocjena u diplomskome studiju najmanje 4.00. Za kandidate s prosjekom ocjena od 3.50 do 4.00 Vijeće studija odredit će dodatne uvjete,
  • dvije preporuke sveučilišnih nastavnika ili znanstvenika od kojih je jedna potencijalnog mentora/savjetnika s njegovom izjavom o prihvaćanju mentorstva i potvrdom o izvedivosti okvirnog plana istraživanja,
  • nacrt istraživanja (opis istraživačkog interesa),
  • motivacijski razgovor.

Broj mjesta: 15

Školarina po semestru: 862,70 EUR (6.500,00 HRK)

Dokumentacija za prijavu za upis na specijalistički studij:

Prijave kandidata s dokazima o zadovoljavanju uvjeta šalju se poštom na adresu: Filozofski fakultet, s naznakom „Prijava na natječaj za upis na poslijediplomsku razinu studija“, Ivana Lučića 3, 10000 Zagreb.

Prijave se primaju od 1. do 30. rujna 2023. Prijave s nepotpunom dokumentacijom neće se razmatrati.

Ako se na neki studij ne prijavi dovoljan broj kandidata Fakultet zadržava pravo ne izvoditi program.

Izvor i dodatne obavijesti: